Рак грудей - про це потрібно знати!
Кожної години від раку грудей в Україні помирає одна жінка. Це означає – щороку 9.000 жінок. А за 25 років незалежності – це понад 230 тисяч жінок. Тобто за ці роки хвороба забрала у нас населення середнього обласного центру. Це як ще одна неоголошена війна, у якій поки що виграє хвороба. І головна причина високої смертності – пізнє звернення до лікарів.
За даними Національного канцер-реєстру наразі на обліку в онкологічних установах перебуває 134,5 тис. жінок з раком грудей. За період 1976-2014 роки грубі показники захворюваності на рак грудей в Україні виросли в 2,5 рази – від 28,1 до 70,0 на 100 тис. населення. Фахівці прогнозують, що до 2020 року рівень захворюваності на рак грудей зросте ще на 10 відсотків, тобто, абсолютне число тих, хто захворіє, перевищить 14 з половиною тисяч.
П’ятирічне виживання жінок з діагнозом «рак грудей» в Україні наразі становить лише 60 відсотків, тоді як в Європі понад 85. Досвід економічно розвинених країн свідчить, що за рахунок впровадження державних програм скринінгу показник смертності від раку грудей можна знизити на 25-30 відсотків.
Україна готується до запровадження страхової медицини, що дасть змогу направляти кошти не лише на лікування, а й на превентивну медицину, у тому числі і на скринінг раку грудей. Також попри всі проблеми велике значення має особиста позиція жінки та її свідоме відповідальне ставлення до власного здоров’я. Кожна жінка щороку повинна відвідувати мамолога, при потребі зробити мамографію
З 2013 року в Україні діє соціально-інформаційний проект «Чоловіки проти раку грудей»: відомі чоловіки, яким довіряють українці, закликають інших чоловіків подбати про своїх найближчих жінок – мам, сестер, дружин. Слоган проекту: «Сходи з коханою до мамолога!». Чоловіки повинні заохочувати жінок, мам і доньок, аби вони відвідували лікаря і жили довго.
26 жовтня в КЛПУ «Лиманська центральна районна лікарня» проводиться безкоштовна акція з ультразвукового обстеження молочних залоз, приурочена до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози.
Акція буде проводитися в КЛПУ «Лиманська ЦРЛ» з 8.00 до 12.00.
Запис на обстеження в реєстратурі ЦРЛ і по телефону 4-15-56.
Міський акушер-гінеколог А.В.Ребров |