Главная » 2016 » Октябрь » 3 » Перші симптоми інсульту і 7 заходів екстреної долікарської допомоги
Перші симптоми інсульту і 7 заходів екстреної долікарської допомоги

Перші симптоми інсульту

і 7 заходів екстреної долікарської допомоги

Які перші симптоми інсульту?

Існує дуже простий і ефективний тест, що дозволяє розпізнати перші симптоми інсульту. Запам'ятати його легко: кожна буква підкаже вам необхідну дію. Тест ПЗП на виявлення перших симптомів інсульту:

П. Попросіть пацієнта Посміхнутися. При початковому інсульті посмішка стає «кривою», перекошеною. Половина обличчя перестає підкорятися волі хворого, тому один з куточків рота безпорадно опущений. Язик також розташований несиметрично: він «звалюється» в одну зі сторін і набуває неправильної форму.

З. Запропонуйте людині Заговорити. Про передінсультний стан свідчить невиразна, «запинаючаяся» мова, подібна до мови сильно п'яного чоловіка.

П. Якщо хворий в змозі це зробити, попросіть його Підняти вгору обидві руки - одночасно.

Результат помітний відразу: при інсульті рука з ураженої сторони тіла підніметься набагато нижче. У будь-якому випадку рівень, на якому виявляться права і ліва рука, буде неоднаковою.

Ці прояви можуть бути симптомами інсульту:

- різкий головний біль (після нервової або фізичного навантаження або взагалі без видимої причини);

- помутніння або втрата свідомості;

- раптове виникнення оніміння або слабість руки або ноги, а також частини обличчя;

- розлад здатності говорити, розуміти сенс чужої мови;

- запаморочення, гостре порушення координації, почуття рівноваги.

Тому, не вагаючись, викликайте "Швидку" при наявності навіть одного з перерахованих симптомів.

Долікарняна допомога при інсульті

1. Негайно наберіть  "Швидку і постарайтеся чітко описати те, що відбувається.

2. Укладіть потерпілого так, щоб голова виявилася вище рівня ліжка приблизно на 30°. Використовуйте подушки, ковдри, одяг.

3. Подбайте про свободу дихання: зніміть з хворого тугий пояс, розстебніть тісний одяг, забезпечте приплив свіжого повітря в кімнату.

4. При нудоті і блювоті обережно поверніть голову пацієнта набік, що захистить дихальні шляхи від блювотних мас. Акуратно підставте таз або пакет, краще поліетиленовий. Після нападу блювоти постарайтеся якомога краще очистити порожнину рота хворого.

5. Виміряйте (і запишіть результати) артеріального тиску. При високому АТ знайдіть і допоможіть хворому прийняти ліки, що він використовує в даних випадках. При відсутності препарату прикладіть до ніг пацієнта грілку або бутель з гарячою водою (щоб уникнути опіків проконтролюйте температуру води!).

6. Не метушіться, не показуйте хворому свого занепокоєння, а тим більше - розгубленості і страху. Говоріть спокійно, намагаючись усіма заходами надавати йому моральну підтримку.

7.   По прибутті «Швидкої» швидко, але докладно передайте лікарям картину події. Ваші слова повинні бути короткими, але інформативними.

А тепер підведемо підсумки. Перші хвилини передінсультного стану часто визначають прогноз розвитку хвороби. Тому ваша роль може виявитися вирішальною. Своєчасне розпізнавання перших симптомів інсульту і якісна доврачебная допомога при інсульті здатні зберегти людині життя і забезпечити можливість 100%-ной реабілітації.

Завідуюча терапевтичним відділенням КЛПЗ «Лиманська центральна районна лікарня»   Логвіненко Л.В.