Главная » 2016 » Декабрь » 8 » Оперативна інформація по грипу
Оперативна інформація по грипу

Оперативна інформація про грип та ГРВІ в Україні.

У 5 областях України та місті Києві інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги.

Центр грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» інформує про захворюваність на грип та ГРВІ в Україні за період з 28 листопада по 6 грудня.

На грип та ГРВІ за звітний тиждень захворіло 229448 осіб, з них 69,5 % - діти віком до 17 років. Сумарний показник захворюваності на грип та ГРВІ серед населення України на 13,3 % більший за показник минулого тижня.

Найвищий показник захворюваності на 100 тис населення зареєстровано у Київській, найнижчий – у Закарпатській областях.

На звітному тижні темп приросту захворюваності серед дорослих і дітей до 17 років зріс на 10,6 % та 19,5 % відповідно. Серед дітей, які захворіли на грип та ГРВІ, більше хворіють діти шкільного віку.

Більшій кількості пацієнтів знадобилася медична допомога в умовах стаціонару. Питома вага госпіталізованих серед осіб, які звернулися за медичною допомогою, перевищує минулі показники на 15,1 %.

На 48 тижні 2016 року зареєстрований та підтверджений методом полімеразної ланцюгової реакції (далі – ПЛР) летальний випадок від грипу в Сумській області. Постраждалий чоловік 52 років належав до групи ризику - хворів на діабет.

З початку епідемічного сезону фахівцями вірусологічних лабораторій МОЗ України методом ПЛР досліджено 426 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ. У 30 % визначені РНК вірусів грипу типу А.

У цьому епідсезоні серед позитивних знахідок домінує штам вірусу грипу типу А(H3) сезонний, що визначений у 81,3 % випадків.

Протягом звітного тижня у 9 областях при лабораторних дослідженнях зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип визначено РНК вірусів грипу типу А.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 45346 осіб. Імунобіологічні препарати для проведення щеплень закуповувались переважно за власні кошти та кошти місцевих бюджетів.

Рівень захворюваності в м.Лиман та районі на ГРВІ з початку епід.сезону щотижнево зростає. Лиманська районна філія ДУ «ДОЛЦ МЗУ» проводить щоденний моніторинг ситуації.

За останній тиждень захворюваність на грип та ГРВІ в Лиманському районі у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 58%, а серед дитячого населення на 52%.

В листопаді поточного року в районі зареєстровано 1964 випадки захворювань на ГРВІ, в тому разі серед дітей – 1513 випадків, що становить 77% від загальної кількості захворілих. Перевищень епідпорогу реєструється з 12.10.2016р серед учнів Торського НВК, Ямпільського НВК, Зарічнянської ЗОШ та міських ЗОШ №№ 2, 3,4, 5, у зв’язку з чим припинили функціонування ці навчальні заклади. Упродовж останнього тижня зросли темпи росту захворюваності, зареєстровано 143 випадки, показник склав 116,2, що у 1,6 рази вище рівня попереднього тижня, та у 4,8 рази вище епід.порогу.

Серед дитячого населення зареєстровано 504 випадки ГРВІ, рост захворюваності відмічається у 1,6 рази (за попередній тиждень було зростання на 21%), тобто відмічається активізація процесу. Захворіло 504 дитини, що склало 78,4% від всіх захворілих. Найвищі показники захворюваності серед дітей 7-14 років. Зараз населення вступило в активу фазу захворюваності, в силу вступає вірус гонконського грипу, він досить активно поширюється. Серед вразливих груп -  діти і люди похилого віку. Але домінує поки що сезонний штам вірусу А.

У КЛПЗ «Лиманська центральна районна лікарня»з  03.12.2016 року введений карантин , відвідування хворих заборонено.

Інструктор з санітарно-

просвітницької роботи                                                       Черненко Т.В.

Категория: Новини | Просмотров: 368 | Добавил: Админ | Рейтинг: 0.0/0

«  Декабрь 2016  »