Главная » 2018 » Октябрь » 4 » Не варто забувати
Не варто забувати

Не варто забувати.

Епідемічний висипний тиф - гостре захворювання інфекційної природи з переважно трансмісивним механізмом передачі збудника, що характеризується схильністю до масового поширення, важкого перебігу з лихоманкою, інтоксикацією і ураженням різних органів і систем.

Людина є досить чутливим до висипного тифу, при цьому ні стать, ні вік особливого значення не мають. Поширенню інфекції сприяє бідність, скупченість населення, погана гігієна і санітарні умови, в яких проживають люди. Епідемії висипного тифу завжди супроводжували війнам, голоду, стихійних лих і супроводжувалися високою летальністю.

Єдине джерело інфекції - хвора людина, кров якого заразна не менше 20 днів: за 2 дні до появи перших симптомів, весь період лихоманки і 2 дні після нього.

Основний шлях передачі інфекції - трансмісивний. Він реалізується за допомогою головних і платтяних вошей. Причому зараження відбувається не через сам укус (слина переносників не містить збудник), а в результаті розчісування, травмування шкірних покривів після нього і втирання в мікропошкодження шкіри риккетсий, що знаходяться в фекаліях вошей.

Захворювання починається гостро з високої температури тіла з ознобом, головним болем, запамороченням.

Зовнішній вигляд пацієнта стає характерним:

• набрякле обличчя;

• гіперемія шкіри шиї та голови;

• судини склер ін'єктовані;

• нерідко з'являється кон'юктівальний висип (поодинокі петехії або розеоли на перехідних складках століття);

• очі блищать;

• шкіра стає сухою і гарячою.

Всі хворі на висипний тиф або з підозрою на нього підлягають обов'язковій госпіталізації в інфекційний стаціонар, де забезпечується постійний і ретельний догляд. В осередку інфекції проводяться протиепідемічні заходи з ізоляцією контактних осіб та здійсненням контролю над ними протягом 25 діб.

У боротьбі з інфекцією велике значення мають профілактичні заходи. Вони спрямовані на виявлення та усунення випадків педикульозу серед населення, ранню ізоляцію і лікування тифозних хворих. При погіршенні епідеміологічної обстановки по даному захворюванню проводиться специфічна профілактика інактивованою вакциною.

Лікар- інфекціоніст

інфекційного відділення КЛПЗ