Увага!
Брудні руки – більші шанси захворіти!
Гігієна рук - це, мабуть, наш найважливіший життєвий навик, який ми отримуємо ще з дитинства. Ця тема привертає велику увагу фахівців не тільки через масштабність проблем,які пов'язані із захворюваністю, смертністю та фінансовими витратами на лікування, але й тому, що більшості можна запобігти.
А СОVID -19 змусив усіх та кожного посилено дбати про гігієну.
Запобігти простіше, аніж лікувати
На наших руках живе величезна кількість небезпечних для людського здоров’я мікроорганізмів. В результаті навіть незначних подряпин чи ран, вони можуть викликати вірусні захворювання, бактеріальні, грибкові та кишкові інфекції, гельмінтози тощо. Найбруднішими предметами, з якими щодня стикається майже кожна людина, є мобільні та стаціонарні телефони, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, кнопки ліфта, вимикачі світла, дверні ручки та усі поруччя.
Гігієна рук - це часто перша лінія захисту проти нових і виникаючих стійких до антибіотиків інфекцій. Більшості інфекцій, що передаються через брудні руки чи пов’язані з медико-санітарною допомогою, можна запобігти при простому дотриманні гігієни рук.
Дотримання правил гігієни рук допомагає запобігти зараженню, оскільки:
- Люди часто торкаються очей, носа та рота, навіть не усвідомлюючи цього. Мікроби можуть потрапити в організм через очі, ніс і рот і зробити нас хворими.
- Мікроби з брудних рук можуть потрапляти в продукти і напої, поки люди їх готують або вживають. Інфекції можуть за певних умов розмножуватися в деяких видах їжі чи напоїв, а люди можуть хворіти.
3.Інфекцію з брудних рук можна переносити на інші предмети, наприклад поручні, стільниці або іграшки, а потім передавати в руки іншої людини.
4. Видалення мікробів за допомогою миття рук допомагає запобігти діареї та респіраторним захворюванням
Для обробки рук необхідно застосовувати антисептичний засіб з вмістом спирту 60-80% згідно рекомендаціям ВООЗ.
Для миття рук рекомендують використовувати рідке мило з дозатором. Важливо
пам’ятати, що вода і звичайне туалетне мило не вбиває мікроорганізми, тому ефективність миття залежить лише від того, наскільки ретельно ви трете долоні. Але навіть цей простий процес, якщо він зроблений правильно, допомагає видалити до 90% мікробів з рук.
Цікавий факт: згідно з дослідженнями, бактерії більше «люблять» жіночі руки. Вчені пов'язують це з тим, що жінки мають тоншу шкіру на руках, нижчу кислотність та інший, ніж у чоловіків, гормональних фон.
Щоб зменшити поширення хвороб,кожен повинен займатися гігієною рук – не тільки медичні працівники, які вже роблять це частиною свого повсякденного життя, але й відвідувачі та пацієнти!
Медичний директор Сериця Л.В. |