« СНІД:Інша пандемія ! »
1 грудня – Всесвітній День Боротьби зі СНІДом.
За традицією, 1 грудня весь світ відзначає Всесвітній День Боротьби зі СНІДом. В 2020 році цей день пройшов під слоганом : «СНІД:Інша пандемія ! »
Ціль – сформувати імідж ВІЛ-позитивних людей , як людей маючих активну життєву позицію ; підняти рівень толерантного відношення громади до ВІЛ-позитивних людей, залучити увагу громади до проблеми епідемії ВІЛ/СНІД та її масштабам , збільшити прихильність окремої людини ,громади, країни до боротьби зі СНІДом.
Незважаючи на багаторічне впровадження профілактичних, діагностичних, клінічних, інших заходів протидії епідемії ВІЛ-інфекції, проблема ВІЛ/СНІДу залишається однією з найважливіших у світовій системи охорони здоров’я, в тому числі для України.
З 1987 до 01.10.2020 року на теріторіі Лиманської міської ради офіційно зареєстровано 576 випадків ВІЛ-інфекції
За 9 місяців 2020 року в районі зареєстровано 22 нових випадків ВІЛ-інфекції (показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію складає 51,3 на 100 тис. населення) , діагноз СНІД встановлено 13 особам .
Станом на 01.10.2020 року перебуває під диспансерним наглядом 234 ВІЛ-інфікованих осіб, в тому числі 7 дітей до 18 років з підтвердженим діагнозом ВІЛ/СНІД. З діагнозом СНІД перебуває під диспансерним наглядом – 88осіб, у тому числі 3 дитини віком до 18 років.
Високоактивну антиретровірусну терапію отримують 221 пацієнт, що складає 96,5 % від пацієнтів диспансерної групи, у тому числі 7 дітей до 18 років (100% від дитячої диспансерної групи).
Активізація зусиль для викорінення ВІЛ/СНІДу має на меті зниження рівня захворюваності та смертності від ВІЛ/СНІДу шляхом забезпечення створення системи безперервного надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, послуг з лікування, догляду і підтримки людей, які живуть із ВІЛ, у рамках реформування системи охорони здоров’я.
Перспектива майбутнього країни залежить, насамперед, від пошуку оптимальних шляхів розв’язання проблеми збереження та зміцнення здоров’я населення, зокрема молоді, яка потребує більшої уваги з позиції охоплення профілактичними програмами, постійного доступу до базової інформації про ВІЛ-інфекцію/СНІД, статеве та репродуктивне здоров’я.
Питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається одним із пріоритетних напрямів державної та регіональної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань України у сфері ВІЛ/СНІДу. |